czwartek, 3 grudnia 2015

STARE MYŚLENIE WYZNACZA KIERUNEKKażda chęć podjęcia działania - ruszenia tego zaklejonego od lat  emocjonalnego gówna to rozdzierający ból, który rozwala wszystkie wewnętrzne siły, chcące to oderwać. Nic nie jest łatwe. Nawet to nakładanie codziennych masek na twarz też nie należy już do najłatwiejszych, bo one już nie stapiają się tak silnie z twarzą jak kiedyś. Co i rusz odstają - bo to już nie to. Klej już wysycha. Podejmujesz walkę niedoklejania, wymycia, osuszenia tych miejsc aby wybrzmiały naturalnym pięknem. Bardzo chcesz. Wiesz jaka jest do tego droga, wiesz jakich użyć środków. I dopóki wiesz - wszystko ma sens. Świat nabiera barw, widać spełniające się marzenia.


Jednak wszystko trafia szlag, kiedy wychodzisz z tej strefy posiadania wiedzy i oglądania projektów swojego życia w przyszłości. Kiedy zaczynasz krok po kroku realizować postawione etapy celów. Zdradzasz sama siebie, nienawidzisz siebie, uciekasz, wyzywasz  siebie od najgorszych dziwek, kurw i nieudacznic. I słyszysz tylko jedno: Nie rozumiem po co to wszystko. Było, minęło. Zapomnijmy. Zatuszujmy. Wytrzyjmy gumką do ścierania i żyjmy jak do tej pory. Udawajmy, że nic się nie dzieje. Kupmy lepszy klej do masek. Ale do jasnej cholery zostańmy tu gdzie jesteśmy. No przecież i tym razem się nie uda. Po co tracić ten czas. To bez sensu. Włącz telewizję. Obejrzyjmy jak co dzień o tym, jak ludzie walczą. To na pewno nas czegoś nauczy. Dowiemy się czegoś o sobie. Ale po co to zmieniać? Po co ćwiczyć, uczyć się? No po co?

Przecież nie mamy dla kogo.. Nie widzisz.. Nie mamy dla kogo...

Widzisz tu kogoś?

Ok, rozumiem. Każdy chciałby lepszego życia. Ale nie każdy może mieć. Ty nie możesz. Widzisz sama. Próbowałaś. Nie wyszło. Zapomnijmy. Nikt się nie dowie. Nie wracajmy do tego więcej.. Umawiamy się, że wszystko zostaje tak jak dawniej...


Stare myślenie jest jak  parkowanie. Jeśli nie zachowasz odstępu, jeśli nie zapewnisz sobie odpowiedniego dystans od innych pojazdów- nie ruszysz z miejsca...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że chcesz towarzyszyć w mojej osobistej wędrówce. Każde słowo pozostawione w tym miejscu, jest dla mnie ważne i cenne. Zapraszam i czuj się jak u Siebie :)